"Holywin - Svetost pobjeđuje"

U srijedu, 31. listopada, u sklopu Produženog boravka učiteljice boravka i vjeroučiteljica organizirale su Holywin za učenice svih razreda. Holywin je započeo pjesmom „Stvoreni za nebo“ i prikazom svetaca. Program smo nastavili u natjecateljskom duhu gdje su učenice po razredima pogađale asocijacije na temu Svih svetih i svete Majke Terezije. U ovoj igri učenice su pokazale široko znanje opće kulture. Središnji dio obilježavanja Holywina bio je prikaz života svetaca. Kratkim crticama iz života svete Faustine Kovalske, svete Barbare, svetog Ivana Bosca, svetog Franje, svete Majke Terezije i svetog Ivana Pavla II., naše su nas četvrtašice oduševile svojim glumačkim sposobnostima. Osim što smo svi ponešto naučili o ovim svecima, od srca smo se nasmijali i obogaćeni njihovim životima krenuli prema školskoj kapeli. Tamo su učenice dobile magnetiće s imenima svetaca i jednim citatom istog sveca. Uz upaljene lampione izmolili smo molitvu Oče naš i ponovo zapjevali „Stvoreni za nebo“. Druženje u boravku nastavili smo uz crtane filmove o svetom Franji i svetoj Tereziji Avilskoj.

Na kraju dana naučili smo da postoji samo jedna tragedija u životu, a to je: ne postati svet.