Jumicar - preventivni odgoj djece u cestovnom prometu

Danas smo gostovali u Osnovnoj školi bana Josipa Jelačića gdje smo sudjelovali u Nacionalnom programu sigurnosti djece u cestovnom prometu kojeg organizira Jumicar za učenike drugih razreda. Program se sastojao od teorijskog i praktičnog dijela. U teorijskom dijelu smo učili kako se treba pravilno ponašati u prometu, koja su prometna pravila te smo ponovili važne telefonske brojeve. Praktični dio odvijao se na poligonu postavljenom na školskom igralištu. Učenice su samostalno upravljale mini automobilima, sudjelovale su na radionici prve pomoći koju su vodili djelatnici Crvenog križa te su razgledale vatrogasnu opremu i sudjelovale na radionici koju su im vodili djelatnici Javne vatrogasne postrojbe. Radosne i pune dojmova vratile smo se u školu, a kako je to izgledalo pogledajte na fotografijama.

Slika